Vítejte na blogu Qida a Jíti!!!!

Březen 2007

Pár fotek

29. března 2007 v 19:13 ***TETOVÁNÍ***
PÁR FOTEK
img0000f.jpg
Ruka

Obecně o tetování

29. března 2007 v 12:28 ***TETOVÁNÍ***
OBECNĚ O TETOVÁNÍ
Tetování je vpíchnutí speciální barvy do podkožní vrstvy, a sice do hloubky 0,5 až 1 mm. Protože se tetování velice špatně odstraňuje, dobře si rozmyslete motiv i umístění a jestli vůbec chcete tetování. Obličej, ruce a krk jsou společensky nevhodně a můžete mít s ním problémy.
Pokud jdete na tetování, tak si vyberte ráno nebo dopoledne. V tuto dobu je tělo méně citlivé na bolest a lépe se vyrovnává se zákrokem. Jestliže trpíte nějakými alergiemi, sdělte to tatérovi a poraďte se se svým praktickým lékařem. Dodržuje pokyny tatéra, aby nedošlo k zanícení.
Zásah provádí tatér v rukavicích. Nejprve místo připraví (očištění, případně oholení, desinfekce tetovaného místa a okolí). Obtisknutí motivu. Jestliže nebudete spokojeni, měl by vám vyjít vstříc. Do tetovacího strojku musí dát sterilní jehly i tubusy, které před vámi musí vytáhnout ze sterilizačních obalů.(Pokud nemáte rádi jehly poproste ho aby to mohl připravit jinde) Jehly, nádobky na barvy, holící strojky a rukavice jsou na jedno použití. Během tetování se místo oplachuje lékařsky destilovanou vodou. Když je tetování hotové, omyje se antibakteriálním mýdlem, opláchne a osuší. Nakonec je tetované místo potřeno mastí a zakryto bandáží.
Stroupky nám musí odpadnout samy, proto si je nestrhávejte (vytrhli by jste i barvu). Stroupky odpadávají po týdnu. Svědění se můžete vyhnout tím, že budete místo mazat speciální mastí.
Hojení trvá od 5 dní do maximálně 3 týdnů. Samotná kůže se ze zákrokem srovnává měsíc. Až po této době můžete zhodnotit, jak kvalitně bylo tetování provedeno. Jestli někde chybí barva nebo jestli se barva rozpíjí mimo obrys. Tetování je v dnešní době velmi modní záležitost převážně mezi mladými ženami. Tetování je na celý život. Nikdy se nedejte zlákat módou, protože ta se může na rozdíl od vašeho tetování změnit. Tetování není o módě, ale o stylu. Přečtěte si pár rad od odborníků, abyste v budoucnosti svého kroku nelitovali.
Odstranění tetování je ale velmi nákladný zákrok, který se řeší pomocí laseru. Pokaždé se ale nepovede odstranit tetování kompletně a beze stop.
- všechno plánujte s rozmyslem a nejednejte impulsivně,
- zvolte vhodné místo na těle pro vaše tetování, aby odpovídalo vašemu životnímu stylu,
- dobře si promyslete jaký vzor je právě pro vás vhodný a bude vhodný i za 10 let,
- vyhledejte opravdu odborníka a umělce,
- dohlédněte na jeho hygienu,
- nejste si jisti na 100%? Rozhodnutí odložte. Můžete vyzkoušet dočasné tetování hennou, které vydrží několik týdnů. Tetování má tmavě červenou barvu. Profesionál dokáže vytvořit hennou úžasné vzory.
Top v tetování:
- japonské znaky
- domordé a keltické vzory
- růže, motýlci, delfíni
- prsten kolem pupku
- jméno milovaného (nedoporučuji)
TATAU = polynéské slovo pro "způsobit bolest". Tetování je umění staré víc jak 5000 let. Starší způsob tetování se ještě v některých částech světa provádí ručně za pomocí různých paliček s bodci (např z kostí nebo mušlí). Obrazce se vypichují a do ran se přidává barvivo. Moderní způsob tetování se provádí tetovacím strojkem vpichováním speciální barvy do podkožní vrstvy- škáry do hloubky 0,5 - 1mm. Frekvence vpichů je u některých strojků až 9000 vpichů / minutu...

Tetování

29. března 2007 v 12:14 Co tě čeká,jestli se chceš tetovat
CO TĚ ČEKÁ,JESTLI SE CHCEŠ TETOVAT
 1. Bolí to - někoho více,někoho méně,ale přesto to bolí. Prý je to bolest podobná vytrhávání obočí, což asi u mužů není až tak zažitý zvyk. U permanentního make-upu na obličej se používá lokální anestetikum, tam by ta bolest byla opravdu nesnesitelná,ale na tělo? Chcete to? Tak to musíte vydržet…
 2. Je to zdlouhavé - ano,souhlasím. Nejprve si musíte vybrat studio nebo salon,zkontrolovat hygienu a odbornou způsobilost pracovníka,který tetuje, vybrat si motiv ušitý na míru,rozhodnout se, smlouvat o ceně, objednat se, duševně se připravit…
 3. Půjdu pak na diskotéku nebo na neschopenku? - ani jedno ani druhé,záleží na rozsahu,umístění,ročním období,náladě, počítejte s tím, že první den po tetování je obrázek (kromě obličeje,samozřejmě) překrytý sterilní náplastí,takže vytahovat se můžete až později. Ideální je si den dva odpočinout, vím že to je obtížné, ale přece jen,každý zásah do těla potřebuje čas na zotavení.
 4. Zakázáno je přímé slunění (i v soláriu), koupání ve veřejných koupalištích, škrábání (i když to svědí)
 5. Co se může ještě stát? - může vám být špatně, jako první příznaky chřipky,tělo se brání vpravení pigmentu, protože je pro něj cizí nepřijatelnou látkou. Nebojte se,přejde to. Hlavně se nesnažte přebít situaci alkoholem nebo léky, nepomáhá to a může vám být ještě hůř.
 6. Co ještě musím vědět? - každé tetování se časem zbarví podle množství vašeho pigmentu,někomu lehce do modra,do šeda,do zelena.Nikdo to neovlivní,většina barev u nás používaných je velmi kvalitních,ale každý z nás máme jiný typ kůže. Existují typy lidí,kterým tetování nedrží i kdyby si tatéra s sebou vozili i na dovolenou.
 7. Co musím dodržovat - to co vám řeknou, pokud moc nevnímáte, je dobré si vyžádat písemné rady a porady.Profesionál by měl poznat kdo si jeho dobře míněnou radu vezme k srdci a kdo ji zapomene ihned jak odejde dveřmi ven.Důležité je to hlavně u permanentního make-upu na obličeji,kdy je první péče nejdůležitější a závisí na ni mnohdy výsledek celé práce.
 8. Co když se něco zkazí? - žádný problém,stává se že někde barva odpadne se stroupkem,v ceně každé práce by měla být 1-2 korekce po zahojení,což je nejdříve tak za měsíc. I špatné tetování se dá opravit, nejlepší je ale vědět s čím v dotyčném salonu pracovali.
 9. Reklamace - řídí se platným obchodním zákoníkem. U permanentního make-upu je nutná písemná smlouva,potvrzená oběma stranami.
 10. Jak to, že to trvalo tak krátce/dlouho a cena je tak nízká/vysoká? - je to individuální. Každý si svoji práci cení jinak. Ceny tetování se pohybují zhruba od 700,-Kc výše,u permanentního make-upu od 1000,- nahoru. A věřte že i ten nejmenší obrázek dá mnohdy více práce a trvá déle než velký jasný ornament. Cena musí být stanovena předem, většinou maximální, neexistuje aby vám pak někdo řekl: slečno, špatně chytáte, tak to bude o dva tisice dražší…
 11. Ptejte se, pořád a na cokoliv (samozřejmě v souvislosti s tetováním). Není horšího zákazníka, který se slovy: něco mi tam udělejte, sedá do křesla nebo na lehátko. Pokud tatér při práci mlčí, je to v pořádku, soustředí se, pokud mlčí před i po, jděte jinam.

Fakta o tetování

29. března 2007 v 12:04 ***TETOVÁNÍ***

Fakta o tetování

Tetování získává stále na popularitě. V roce 1936 uveřejnil jeden americký časopis, že přibližně 6% američanů ( asi 10 miliónů) mají alespoň jedno tetování. V roce 2003 se tyto čísla ztrojnásobila a odhaduje se, že 16% američanů mají jednoho nebo více tetování. Časopis Esquire odhadl v roce 2002, že 1 z 8 američanů má tetování. Tato živnost byla v devadesátých letech v americe zařazena na šesté místo nejrychleji rostoucích prodejních firem.
34 % lidí přistoupí k tetování, aby si připadali přitažlivější. (Ženy se nechávají z tohoto důvodu tetovat častěji než muži.)
29% , aby se připadali jako "tvrďáci"
26% , aby se cítili atraktivně
Litují lidé, že mají tetování?
Podle studie britského časopisu Dermatology, svého rozhodnutí lituje 75% britů. Nejvíce litují toho, když si nechají na tělo vytetovat jméno. Svého rozhodnutí začínají litovat průměrně po patnácti letech.
Tetování je staré asi 5000 let. S tetováním začali námořníci, kteří si je "přiváželi z cest po mořích. Dnes je to velmi žádaný módní hit, ale ještě v minulém století bylo tetování přiřazováno k zločincům, námořníkům. Všechny tyto předsudky pomohla změnit punková éra. Tetování podlehlo i spousta celebrit. V roce 1999 bylo tetování tak slavné, že tetování nesmělo chybět ani na panence Barbie

SIMPLE PLAN

27. března 2007 v 21:35 ***Skupiny***
SIMPLE PLAN
Kluci se spolu znají už ( teda až na Davida, kterého potkali později ) deset let. Chodili spolu na střední školu. Tehdy měl Pierre a Chuck svou kapelu Reset se kterou se jim podařilo vydat desku. Chuck v ní vydržel asi tři roky, poté dal přednost škole, nicméně s muzikou nepřestal. Časem se dal dohromady s Jeffem a rozjeli nový projekt. Jenomže jim chyběl kytarista a zpěvák. Naštěstí byl Seb volný a bydlel nejblíž, a tak se rozhodli pro něj. V té době Pierre nebyl ve skupině Reset spokojený a rozhodl se že z ní odejde. Přidal se ke klukům do nové vznikající partičky! Sestava - Pierre,Chuck, Jeff, David a Seb byla kompletní ale chybělo jim jméno. To jim dalo sice zabrat ale i o jeho vzniku vyprávějí novinářům zábavnou historku. Už na střední měli plán, že nechtějí skončit jako šedé myši někde v kanceláři nebo dělat něco, co je nebaví. Naopak - toužili se skupinou jezdit po světě, koncertovat, získávat nové přátele. Byl to jednoduchý plán. A když se do puntíku splnil nebylo co řešit - pojmenovali se Simple plan.
Menší info o členech skupiny Simple Plan...
PIERRE
Celé jméno: Pierre Charles Bouvier
Datum narození: 9. května 1979
Rodina: rodiče Louise a Réal, a má dva bratry Jay a Johnathan
Domácí mazlíček: má 4 psy a 1 rybičku
Oblíbená barva: černá a modrá
Oblíbené jídlo: sushi
Oblíbené skupiny: Good Charlotte, The Beach Boys, Blink-182, New Found Glory
Oblíbené filmy: Návrat do budoucnosti, The Matrix, Americká krása
Oblíbená kniha: Harry Potter 1 - 4
Oblíbený/á herec/čka: Jim Carrey/Julia Roberts
Kouří: ano
DAVID
Celé jméno: David Phillippe Desrosiers
Datum narození: 29. srpna 1980
Rodina: má jednu starší sestru
Domácí mazlíček: zlatý retrývr Sam
Oblíbená barva: černá
Oblíbené jídlo: sushi
Oblíbené skupiny: Green Day, Blink 182, Foo Fighters, No Doubt...
Oblíbený film: Pomáda
Oblíbená kniha: Kamasútra
Oblíbený/á herec/čka: Robin Williams/Drew Barrymore
SEB
Celé jméno: Sebastien Lefebvre
Datum narození: 5. června 1981
Domácí mazlíček: nemá žádného dom. mazlíčka
Oblíbená barva: modrá
Oblíbené jídlo: sendvič s tuňákem
Oblíbené skupiny: Green Day, Incubus, Jimmy Eat World, Zebrahead, GC
Oblíbené filmy: Americká krása, Statečné srdce
Oblíbená kniha: série Harry Potter
Oblíbený herec: Kevin Space
CHUCK
Celé jméno: Charles Andre Comeau
Datum narození: 17. září 1979
Domácí mazlíček: nemá žádného dom. mazlíčka
Oblíbená barva: světle modrá a růžová
Oblíbené jídlo: sushi
Oblíbené skupiny: Blink 182, Linkin Park, Guns and Roses, Good Charlotte, Sugar Ray
Oblíbené filmy: Americká krása, Návrat do budoucnosti
Oblíbená kniha: Pán Prstenů
Oblíbený/á herec/čka: Ben Stiller/Katie Holmes
JEFF
Celé jméno: Jean-Francois Stinco
Datum narození: 22. srpna 1978
Rodina: má jednoho bratra
Domácí mazlíček: má dvě kočky a dva psy
Oblíbená barva: černá
Oblíbené jídlo: sushi
Oblíbené skupiny: U2, Guns and Roses, Blink 182, Good Charlotte, The Used, The Beatles
Oblíbený film: Stand by me
Oblíbená kniha: "Stařec a moře"
Oblíbený/á herec/čka: Robin Williams/Judy Foster

Jaksi taksi

25. března 2007 v 19:21 ***Skupiny***
JAKSI TAKSI
Členové skupiny: Radek - zpěv,basa
Carlos - kytara, vokály
Aleš-bicí

Diskografie: TRZBK (1994
Málo krve (1995)
Hysterčák (1997)
Uvěř a zaplat´ (1999)
Na běžícím pásu (2000)
On-line (2001)
Všechno dobrý (2004)
Zachovejte paniku (2005)
Kapela byla založena roku 1992, bubeníkem Alešem a tehdejším kytaristou Radkem. První rok to byla spíše sranda, s hudbou toho nic moc společného nemělo, a když už se nějaký koncert (nebo něco v tom smyslu) konal, končilo to na***ním publika či jiným problémem. Hudebníci se každou chvíli měnili, nechyběly ani klávesy nebo saxofon!!! První album Hysterčák (1997) znamenalo takové zadlužení, že se následující deska Uvěř a zaplat musela vydávat jen na MC. Radek, do té doby kytarista, roku 2000 přechází na basu a na kytaru nastupuje bývalý basák Bžabža. Před vydáním CD Zachovejte paniku se Radek vrací ke kytaře, na basu přichází Štěpán a také se připojuje kytarista Karel. Na začátku roku 2006 odchází Štěpán a basu bere do svých rukou opět Radek.
FOTKY

Veselé básničky

25. března 2007 v 18:49 ***BÁSNIČKY***
Veselé básničky
 • Na přechodě pro chodce,
  drtí auťák pro chodce.
  Černý brýle, bílá hůl,
  byl to frajer, neuhnul.
Život je jedno velké jeviště,
na kterém musíš hrát.
I když ti srdce krvácí,
pořád se musíš smát.
Vítr nese pírko ptačí,
za ním běží kočička.
cyklista se vyhnout snaží,
v trní nechal očíčka.
Kámoš Franta na vesnici
namluvil si krasavici.
Je moc hezká nohatá,
hloupá, ale kozatá.
On si slastí mručí
ať si chlapi čučí.
Její ladné pohyby
záviděti mohli by.
Dostal jsem na Frantu zlost
děláš hroznou pitomost.
Vykašli se na tu kost
nehodí se k tobě dost.
Věř mi, vtipy na blondýny
nejsou žádné voloviny.
Problémy se začnou kupit
probůh Franto nebuď STUPID!
Nedbal nic na dobré rady
zlákaly ho její vnady.
Šuškala si celá víska
krásná Vlasta chce být misska.
Povolil jí otěže
hlásí se do soutěže
Ihned jsem mu navrhl
aby jí to zatrhl.
Hučím jako do dubu
měl bys jí dát přes hubu.
Ale Franta se furt chvástá
bude slavná moje Vlasta!
Jednou hledím na bednu
končí zprávy já blednu.
Vysílají soutěž krásy
tohle bude Vlasta asi!
Když uběhla první půlka
objevil se démon Hůlka.
Ve finále jsem pak Káju
slyšel zpívat Včelku Máju.
Vlasta bulí dojetím
zvítězila to je tím.
Vytryskl jí sopel
neb vyhrála Opel.

Kája přišel s anturíí
jak Romeo za Julií.
Pak zazněla fanfára
Vlasta hupsla do fára.
Franta doma pije Whisku
moc se těší na svou missku.
Sotva vešla do dvěří
přítel uším nevěří.
Křičí na něj Vlasta
je konec - a basta.
Nejsi štěstí garantem
ty blbečku s trabantem.

Sláva ji stoupla do hlavy
nechce už Frantovo pohlaví.
Vyprdla se na Frantu
majitele trabantu.

Nosí drahé diamanty
nemá nouzi o amanty.
Rajzuje si ve Fordu
nebo lítá v Concordu.

Franta myslí na Vlastu
žal utápí ve chlastu.
Šílí že se jeho drahá
v Leu objevila nahá.
Slzy z jeho očí kanou
když jí poznal byla pannou.

Dnes mě Franta vyděsil
na stromě se oběsil.

Tohle smutné povídání
berte jako varování.

Ženská patří na řetěz,
když povolíš je to děs.
My teplý se smějem
lepší je být gayem!!.
Ze školní jídelny:
Včera byla smaženice,
samé divné hřiby.
Dneska jdeme do márnice,
za těmi co chybí.
Znám křišťálovou studánku kde nejhlubší je les,
tam chodí víly tancovat a nahoře jsou bez.
Nahoře jsou bez a dole taky tak,
je mi to prd platný, když mám slabý zrak.
Jeden malý eskymáček,
eskymačce na to sáh.
Eskymačka hoří touhou,
milovat se chvíli pouhou.
Ani si nevrzli,
svlékli se a umrzli.
Když husu tak pečenou,
když ženu tak svlečenou,
když tanec tak RUMBU,
když lízat tak.............
ALGIDU vy chlípníci

Ujetý básničky

25. března 2007 v 18:41 ***BÁSNIČKY***
TAK TROCHU UJETÝ BÁSNIČKY
Lampa
Už jedenáctá odbila,
od řeky jde chlad.
A lampa ještě svítila
a na ní visí chlap.
Ála
Ála se nám rozplácla,
díru v sněhu zaplácla.
Teď jezdíme po Ále,
díváme se do kraje.
Chodec
Usnul chodec na přechodu,
přejel přes něj náklaďák.
Nechte ležet toho dědu,
jede ještě osobák.
Tatra
Na přechodu pro chodce,
drtí tatra důchodce.
Drtí, drtí,
důchodce se vrtí.
Zkrat
Močí pivař se sklenicí,
v křečích třepe hnáty.
To tam ráno stavebníci,
elektrické dali dráty.
Pasáček
Který kos
tu zpíval za horama?
To pasáček koz,
zaklepal bačkorama.
Dyslektik
Protože jsem dyslektik,
nepřečtu si, co je styk.
Psané rady jsou mi na nic,
nadosmrti budu panic.
Měsíček
Měsíc svítí jako prase,
za stodolou štěká pes.
Hovno smrdí na terase,
to je naše krásná ves.
Pejsek
Popíjí si slivovici,
řidič jménem Hudla.
Nedíval se na silnici,
odkryl jádro pudla.
Krtek
Hrabal krtek na zahrádce,
teď se tváří splihle.
Zahradník mu totiž hladce,
do zad bodl vidle.
Neboštík
Zakopali neboštíka,
nedaleko plytce.
Našli toho rozpadlíka,
došlo při tom k bitce.
Janko
Rychle běží,
ten náš Janko.
S rychlíkem
ho pojí lanko.
Potvora
Dvojmetrová potvora,
vkročila k nám do dvora.
Ale už k nám nevkročí,
má motyku v obočí.
Malý chemik
Jednou jsem tak operoval,
se zápalnou směsí.
Ostatky mé tělesné,
teď kolemjdoucí děsí.

Já a můj brácha

22. března 2007 v 15:08 | Jitka |  Něco o nás
Nedávno mi brácha přenechal tenhle blog a dost se na něm napracoval...Dal sem videa,články mp3 atd...Moc mu za to děkuju,ale je škoda,že tenhle blog už se mnou nezdílí...Byl to jeho nápad,založit blog a moc mu za něj děkuju...Jinač tu byl pod jiným jménem a údaji...Jmenuje se Vašek a je narozenej roku 1990...MÁM HO MOC RÁDA JE NEJLEPŠÍ KLUK NA SVĚTĚ A BRÁCHA TAKY...

JAký máte styl hudby???

18. března 2007 v 19:54 >>ANKETY<<
Hlasujte

MY CHEMICAL ROMANCE

18. března 2007 v 19:28 My Chemical Romance
My Chemical Romance
Skupina My Chemical Romance, pocházející z New Jersey, není typickou rockovou skupinou. Všichni tvrdí, že vyrůstali ve zvláštních domácnostech, což možná ovlivnilo některé "typicky" zvláštní chování vycházejícího z pocitů této skupiny.
členové
Gerard Way (zpěv) a jeho bratr Mikey (baskytara), Frank Iero (kytara), Ray Toro (kytara) a Bob Bryar (bicí).
Tvrdí o sobě, že pocházejí v New York/ New Jerseyské punkové scény, která na ně měla jako na teenagery největší vliv. Kytarista Frank Iero hraje od svých 11 let, dokud dělal školu, tak měl povoleno cvičit ve sklepě.
MCR se dostalo od nálepky "Emo" kapely až po "Upírský a zombie" rock. Věří v to, že když se vám budou jejich písně líbit, tak se vám budou líbit a je jedno co to je za styl.
Skupina technicky vzato začala fungovat, když začal Gerard psát texty a přizval si svého kamaráda Matta na pomoc. Ray v té době prakticky doopravdy nehrál, ale stejně přišel, aby to zkusil. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla totiž vážně temná, ostrá a přitom v sobě stále měla neurčité prvky popu. Po pár společných zkouškách, co spolu hráli tu existovala určitá energie. Mike s nimi začal hrát na baskytaru a brzy, pár měsíců poté, se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy. Náhodou působil i v jiné skupině, což jim pomohlo k prvním vystoupením. Když se ta skupina rozpadla, první instinkt MCR bylo vzít Franka mezi sebe. Frank byl v té době už jejich fanoušek a vynikající kytarista. Byli v životní etapě, kdy se před nimi objevila křižovatka, kde mohli jít buď jednou cestou nebo jinou a vyšlo to tak, že se všichni sešli a společně vytvořili skupinu. Byli šťastní, že se našli a nyní jsou ještě šťastnější, že jsou tam, kde jsou.
I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love
První album My Chemical Romance dostalo název "I brought you my bullets, you brought me your love" a vyšlo v roce 2002. Získalo si celosvětovou pozornost díky 13 písním, které představovaly skupinu, jež byla poté dva roky na turné. Získali si po Severní Americe i Evropě slušný počet fanoušků.
Three Cheers of Sweet Revenge DOWNLOAD
Aby vytvořili své nejnovější album "Three cheers for sweet revenge", museli se MCR vzdát cestování, které už tak dlouho absolvovali. Byla to jediná možnost jak vydat slušné album a stalo se tomu tak. "Three cheers for sweet revenge" hodně lidí nazývá "násilným nebezpečným popem". Skupina to řekla takto: "Růže z popela pochází z tragédie 11. září."
Na obalu alba vyniká Gerardova kresba, inspirovaná láskou skupiny k hororům, komiksům a sci-fi.
Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších skupin na důležitých tours v Americe jako např. "Taste of Chaos" a "Warped Tour". Na jaře 2005 dokonce jeli na turné s Green Day.
The Black Parade DOWNLOAD
THE BLACK PARADE provází velký zvuk", kde nechybí ani doprovodný orchestr. Můžeme najít odkazy na velikány jako Queen, David Bowie, Green samozřejmě hlavní složkou jsou samotní My Chemical Romance. Producentem alba je Rob Cavallo, který společně s kapelou album produkoval a o zvuk nahrávky se postaral Chris Lord-Alge. V souvislosti stojí za připomenutí, že Rob Cavallo stojí mimo jiné jako producent za obrovským comebackem Green Day v podobě alba American Idiot. Pilotním singlem z alba je chytlavý rockový opus "Welcome To Black Parade".


Lauri

15. března 2007 v 14:18 Lauri

Lauri Johaness Ylönen

Přezdívky: Lintu (pták), Nalle (medvídek), Pauri (Lauri+Pauli), Lare, Liuri, Lind, Babyface, Karitsa (beránek), Jumsala
Motto: Vždycky někdo vítězí.
Místo narození: Helsinki / Finsko 23.4.1979
Znamení: býk / koza
Výška: 169 cm
Váha: 62 kg
Barva vlasů:skutečná barva je tmavě hnědá, nyní je obarven na černo, v minulosti na blond, fialovo, černo,růžovo nebo oranžovo
Účes: po uši dlouhé vlasy (nikdy bez laku značky L'Oreal), vždycky nosí vlasy vytvarované do hrotů směrem dozadu, někdy v nich má havraní peří, nosí spoustu sponek do vlasů, poslední dobou nosí čepici
Barva očí: zelená (rád nosí černé kontaktní čočky)
Brýle: ne
Postavení ve skupině: zpěvák a textař
Oblíbené skupiny: The Beatles, Kent, Björk
Oblíbené jídlo: Pizza
Oblíbená barva:tmavě modrá
Nejoblíbenější klip The Rasmus: Chill
Nejoblíbenější sportovec: Tony Hawk
Nejoblíbenější oblečení na spaní: boxerky
Nejoblíbenější pití: ráno pomerančový džus, během dne alespoň 8 šálků kávy, večer hodně piva - Karhu III., finský národní drink Salmiakki (extrémně hořký likér) a Jägermeister
Nejoblíbenější jídlo: žádné fast - foody, mexickou nebo thajskou kuchyni - musí to být pálivé, například thajská polévka s garnáty, potom kari a sem tam ryba a spousta rýže (dvakrát do roka drží dietu)
Nejoblíbenější skupiny: Weezer, Red Hot Chili Peppers, Björk, Beatles, Kent, Smashing Pumpkins,Metallica, Muse
Nejoblíbenější filmy: Dancer in the dark (Björk), The Crow, The Birds --> vesměs hororové filmy
Nejoblíbenější zvíře: vrána
Nejoblíbenější barva: tmavě modrá
Nejoblíbenější auto: kabriolet
Má rád / miluje: jízdu na kole, skateboardu, párty, svou hudbu, svou rodinu, svou sestru, pěkný holky.svou skupimu,kočky (psi moc rád nemá,ale už se jich nebojí),když jeho rodina / přátelé jsou v publiku - pak se cítí doma,brnkání na kytaru před koncertem,hraní karet - hlavně Black Jack
Nemá rád / nenávidí: saunu, veřejnou dopravu, dotěrné fanoušky, kteří se zajímají jen o jeho vzhled,kadeřnictví, když ho někdo vyruší při tom, když si brnká na kytaru
Piercing: žádný
Doplňky: mění se každý den, například stříbrný řetízek s křížem, žiletku upoutanou černými koženými pásky k levému zápěstí a černý přívěšek ze dřeva v podobě kříže
Tetování: Má stejné tetování jako Pauli, na pravém předloktí nápis "Dynasty " gotickým písmem,znamenající skupinu hudebníků a jeho blízkých přátel, Pauli sem také patří - proto přezdívka "Pauri" Na levém rameni tetování Björk (jeho anděl Strážný) od března 2003,které ještě není hotové, zřejmě z toho bude nějaký ďábelský obrázek, který by měl symbolizovat spojení mezi nebem a peklem (podle Lauriho)
Toto tetování má Lauri, protože je velkým fanouškem této islandské zpěvačky. Dynasty na pravépaži.Toto tetování má Lauri nejspíš od 15. 6. 2002, protože ještě 1. 6. 2002 ho neměl.
Dynasty je úzká skupina přátel ze skupin The Rasmus, Killer a Kwan. Dohromady 10 lidí má toto tetování...Pauli a Lauri jsou dva z nich.
Stav: svobodný ("Mé srdce patří The Rasmus."), kromě toho má pár špatných zkušeností
Kouří: ano, značku Marlboro Mint
Další informace:
 • - všechny písně pro The Rasmus píše sám
 • - jí přípiš rychle
 • - na koncertech se sotva udrží zůstat stát, rychle se zapotí námahou
 • - během koncertů často běhá sem a tam po pódiu
 • - mluví nejlépe Anglicky ze všech členů skupiny
 • - je nejstarší
 • - je jediný nezadaný člen skupiny
 • - je nejmenší
 • - v pěti letech hrál na piano
 • - jeho sestra je nejdůležitější ženou v jeho životě
 • - není věřící
 • - věří na duchy a rád by jednoho potkal
 • - své doplňky si kupuje na cestách jako suvenýry
 • - vlastní tři kola BMX (dvě se jmenují "Sota" - válka a "Rauha" - mír, používá jen "Rauhu" -šedé barvy
 • jednou za rok (pokud to jde) zmizí v africké stepi nebo thajské džungli
 • používá jen kosmetiku, kterou mu posílají fanoušci
 • není blázen do techniky, ale vlastní velkou televizi (bez video přehrávače), Sony Playstation (nejoblíbenější hra: Gran Turismo), Sony diskman, domácí kino Freshjive, laptop Apple, který používá jen na psaní emailů nebo surfování po internetu
 • velmi brzy se zklamal v lásce, od té doby je mnohem víc opatrnější
 • naposledy byl u holiče v šesti letech, stříhá a barví si vlasy sám
 • rychle vykecá věci, které by si ve skutečnosti chtěl nechat pro sebe
 • nikdy nepracoval jinde než v hudebním průmyslu
 • je jediný ve skupině, kdo není krátkozraký
 • má malé ruce a nos
 • je manažerem a producentem skupiny "Killer" společně s Paulim
 • většinou má tenký vous pod spodním rtem, který je sotva vidět
 • nosí dlouhé licousy
 • své oči si líčí většinou černě
 • první věc, kterou ráno udělá je, že se napije čerstvé vody
 • člověk, který mu dělá tetování, žije mezi hady a dalšími podobnými zvířaty
 • ze začátku byl bubeníkem, nechtěl být zpěvákem / frontmanem, ale nakonec si na to zvykl, ale stále si myslí, že hraní na bicí je víc cool
 • dříve se na Halloween oblékal za upíra, Lauri: "Je to cool... je to snadné.¨
 • líbal se s Eerem po prohrané sázce
První hudební vzpomínka? Jeho rodiče poslouchali Beatles a Abbu. Jako mladík patřili k jeho nejoblíbenějším Mötley Crue a Extreme (které dnes už nenávidí!)
Věci, které uklidní mysl? Polární záře, oceán, potápění se, pomalá hudba. Jeho život je obvykle velmi hektický, tudíž rád cestuje sám do nějaké odlehlé krajiny.
Kouzelný okamžik? Deštivé noci v jejich autobuse na turné. Když je unavený nebo smutný shledává to skoro kouzelným.
Nejlepší rada, jakou kdy dal? Cestuj po světě.
Klíč ke štěstí? Vytrvalost, skromnost a také vždy myslet na pocity ostatních lidí.

The RAsmus

15. března 2007 v 14:16 ***Skupiny***

Lauri Johannes Ylönen

Narodil se 23. dubna 1979. Je zpěvák a textař skupiny The Rasmus. Má přezdívku "Linttu", což znamená pták. Mimochodem, je vysoký jen 169 cm.
Kvůli kapele odešel v druháku ze školy a už se tam nevrátil. Se zbytkem kapely se občas toulá po nocích a zdobí zdi domů grafitti. Jinak ho baví cestování, bruslení, mejdany a jízda na BMX nebo skejtu. Taky se rád dívá na bláznivé komedie. Z hudby má nejradši The Beatles, Metallicu, Radiohead a Björk.
Lauri už vystřídal všechny možné barvy vlasů - dlouho byl odbarvený na blond, ale už měl hlavu i růžovou, fialovou i oranžovou! Nejvíc ale asi zapůsobily na publikum černé vlasy s vpletenými havraními pírky… Lauri už dlouho nenechá nikoho sáhnout na svoje vlasy, sám stříhá a barví sebe i kolegy z kapely. Na pravém předloktí má vytetovaný nápis "Dynasty", o tom, co to znamená se můžete dočíst v článku o historii kapely.
Nemá moc štěstí v lásce, protože se údajně holek (a vlastně celkově cizích lidí) docela bojí. Má o dva roky starší sestru Hannu.

Aki Markus Hakala

Narodil se 28. října 1979. Je to bubeník "Rasmusů" ale ke skupině se přidal až po odchodu původního bubeníka.
Rád cestuje do zemí, kde je teplo. Mezi jeho záliby patří holky a hudba (poisloucá Foo Fighters). Na mejdanech se kolem něj motá spousta holek, čímž Aki dost usnadňuje Laurimu seznamování… J Jako jediný z kapely má auto. Charakterizoval by se slovem impulzivní. Kromě bicích prý umí i na basovku a kytaru.

Eero Heinonen

Narodil se 27. listopadu 1979. V kapele hraje na basovku. Je ženatý a má dítě. Je nejtišším členem kapely.
Rád jezdí se svým bratrem rybařit. Miluje hudbu, má rád pizzu a co se týče filmů, líbí se mu Star Wars. Údajně hraje na šest hudebních nástrojů. Nemá řidičák ani auto. Provozuje sahaja jógu.

Pauli Rantasalmi

Narodil se 1. května 1979. Je kytarista.
Má rád psy a kočky, ale k jídlu si dává nejradši ryby J. Má rád veškerou dobrou hudbu, je mu jedno, který žánr. Stejně jako Lauri má tetování "Dynasty".