Vítejte na blogu Qida a Jíti!!!!

Busy Philipps

4. února 2007 v 16:09 |  Herci z Dawsonova světa
Busy Philipps

Busy se narodila 25.6. 1979 v Oak Parku (Illinois). Byla pokřtěna jako Elisabeth, jméno Busy jí dala v šesti měsících matka, která jí považovala za svůj největší poklad.
Ačkoliv Busy hrála často v divadelních hrách v Scootsdale, její první profesionální práce přišla, když jí bylo sedmnáct let.Firma Mattel si jí najala jako Barbí pro americký mezinárodní hračkový trh (největší obchodní hračková přehlídka na západní polokouli).O rok později se přestěhovala do Los Angeles, kde navštěvovala vysokou školu a mohla lépe "prodat" své nadšení pro hraní. Hned její první práce byla tvůrčí - napsala a produkovala dvě hry pro arizonskou divadelní školu Actors Lab.
V roce 1998 ukončila studia dramatu v anglickém Oxfordu.
Do filmování se zamilovala okamžitě po natočení filmu "Charlottina Pavučina", kde hrála Wilbura Prase. Nabídku role v Dawsonově světě dostal díky velkému úspěchu ve Freaks and Geek a natáčení pak věnovala pět let života. Když nehraje, živí se psaním scénářů.
Byla zvolena "Nejlepší herečkou" a označena jako "Největší kandidát stát se slavnou herečkou".Kromě herectví také psala a produkovala dvě divadelní hry.
Bohužel pro pány, Busy, už od patnácti let má přítele. Ráda dostává od fanoušků dárečky, za nejhezčí, považuje, ten první, co dostala od děvčat z Wilmingtonu.

Filmografie:
Saving Graces - Mindy (1999) - Mindy
Dawson's Creek - Audrey Liddell (1998 - 200?)
Undeclared - Kelly - (2002)
Dead Last - Tracey Sallback - (2001)
Malcolm in the Middle - Meghan - (2000)
Freaks and Geeks - Kim Kelly - (2000) Anatomy of a Hate Crime (2000)
The Smokers - Karen Carter (2000)
Home Room - Alicia Browning (2001)
Spring Break Lawyer - Jenny (2001)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama